A következő a cikk a játék többjátékos módjához készült.
Két fő tényező lebegjen a szemed előtt: a gyorsaság, valamint a türelem. Ez a két szó először elég különállónak tűnhet egymástól, de össze lehet hangolni remekül, és akkor verhetetlenek leszünk. A legtöbb kezdő játékos hibája a kapzsiság. Rögtön magasra emelik az adót a bolygókon, rengeteget kolonizálnak, és rögvest hozzálátnak a csatahajók fejlesztéséhez, és főleg gyártásához. Ők azok, akik eleve esélytelenül indulnak egy tapasztaltabb játékossal szemben. Az Imperium Galactica II egy remek stratégia, így sokat kell benne gondolkodni, hosszú távra kell tervezni.
Bolygók
Kezdésként vedd le a kezdőbolygó adóját elenyészőre, a prioritást pedig magasra állítsd. Ha a populáció meghaladja a 20.000 főt, vedd vissza az adót mérsékeltre. Nagyobbra soha ne vedd az adót mérsékeltnél! Így a lakosság száma a megfelelő ütemben nő, és bevételeid is jól alakulnak. Minden újonnan kolonizált bolygón vedd le rögtön az adót elenyészőre, és saját stratégiádnak megfelelően, 10-20.000 számú pop-nál vedd mérsékelte az adót. A prioritás minden bolygón mindig magas legyen, így a lakók mindig megépítik a szükséges épületeket.
Kereskedelem
A kezdőbolygódra az első épület amit felhúzol, egy kereskedelmi központ legyen, valamint építs mellé egy űrkikötőt is. Így minden kereskedő érkezésekor 10.000 credittel gyarapodik a vagyonod. Megjegyzés: a Shinari birodalomnál 20.000 credit a bevétel (vagyis a duplája) kereskedőként, a Krahen birodalom pedig nem tud kereskedni. Ha az első bolygón kiépítetted a kereskedelmet, mérd fel, menyire nagy a kereskedőhálózat. Ha senki nem ölte le a kerekedőket (sajnos több játékos is öli őket), és szép számmal járnak hozzád, akkor érdemes több, akár az összes bolyóra kereskedelmi központot építeni. Ez szépen megnöveli bevételeidet. Ha sok pénzed van, építhetsz bankot is a központok mellé, így több bevételre teszel szert. Az űrkikötőnek köszönhetően egyébként több kereskedő megy arra a bolygóra, ahova építettél azt.
Fejlesztés
Ha a bolygókon belőtted az adórendszert, kiépítetted a kereskedelmet, elérkezett az idő, hogy hozzáláss fejleszteni. Itt kap főleg szerepet a türelem: semmi kép ne a csatahajók és tankok fejlesztésével kezdj, hanem az épületekével. Ugyanis ha rögtön fejleszted pl. a hajókat, lehet egy kis előnyre teszel szert, de elavultak lesznek épületeid, ami nem vezet jóra. Bizonyára van már olyan bolygód, ahol sok az ember. Ha nem, akkor használj építésre több bolygót is egyszerre, és építs összesen hat darab épületlabort. Ha ez megvolt, fejlesz ki minden épületet, amit enged a fejlesztés menüben. Kezdj az erőművekkel és a civil épületekkel, majd ha ezek megvoltak, jöhetnek a katonai épületek fejlesztései (pl. fejlett űrhajógyár). A bolygóvédelmi épületek kifejlesztésére nincs egyébként szűkség, azokat nyugodtan hanyagold el. Ha kivan fejlesztve minden épület, akkor a lakosság megfelelően tud építkezni, nem lázonganak, a gondok csökkenek, valamint az új épületek hatékonyabbak, költségtakarékosabbak. Míg fejleszted az épületeket, nyugodtan hozzáláthatsz a többi labor felépítéséhez. Hajólaborból X darab, tanklaborból tíz darab szükséges, hogy mindent kitudj fejleszteni. Ha egy adott hajótípushoz kifejlesztettél minden szükséges tartozékot (fegyverzet, védelem, hajtómű stb.), mindig tervez meg egy hajót, ha véletlen támadás érne, akkor rögtön tudj gyártani. Ha már van egy komolyabb hajótípusod (mondjuk egy fullos nehéz korvett), akkor fejlesz ki legalább lánctalpas tankot, ami fel van szerelve lőtávnövelővel, és lézerágyúval. Ezután jöhet a csatahajó kifejlesztése minden jóval, és ha az is kész, akkor végül jöhet a megatank kifejlesztése. De ezek már nagyon a végletek, a saját stratégiádban úgy is fogsz finomítani ezeken a tanácsokon, és persze nem kötelező elmenni a csatahajók és megatnakok fejlesztéséig. Sőt, sokszor nem is lesz rá időd. A fejlesztés menüben (F4) betudod állítani, hogy dupla pénzel fejlesszenek embereid. Ez növeli a fejlesztések sebességét, tehát ha van sok pénzed, érdemes használni.
Ez a három fő téma volt, ami szükséges egy erős birodalom kiépítésének kezdeteihez. Játssz sokat, kérdezz a többi játékostól, előbb utóbb kifog alakulni a saját stratégiád. A fejlesztéseket ne felejtsd el felpakolni hajóidra, tankjaidra, a tervezés menüpontban. Légy az ellenfelek számára mindig kiszámíthatatlan, a legváratlanabb helyzetekben támadj. Figyelj oda a kémekre, ne hanyagold el őket. Érdemes kiküldeni támadás előtt egy kémet birodalom info szerzésre, így feltudod térképezni, mire számíthatsz. A cikk a későbbiekben még fog bővülni. Jó játékot imperátorok, találkozunk a csatamezőkön!
 Ezek az informcáiók az www.ig.uw.hu ról származnak! |